ניסיון בניהול משאבי אנוש
הבנה עמוקה של צרכי הלקוחות

הסיפור שלנו

הסיפור שלנו מתחיל בסוף שנת 2002 כאשר חברת טופ-פיק מתחילה את פעילותה כהתפתחות טבעית אחרי שנים של ניסיון בניהול משאבי אנוש בתוך חברה, כמו גם מתן שירותי ייעוץ וגיוס מטעם חברת השמה עבור לקוחותיה. ההתחלה הייתה בחדר קטן ששכרנו במשרדי חברה אחרת ממנה קבלנו את כל שירותי המשרד והמיכון, דרך מעבר למשרד משלנו עם כל המשאבים, ועד למשרדינו כיום הפועלים משני אתרים: רמת גן ופרדס חנה. לאורך כל השנים הללו דבר אחד לא השתנה: התשוקה והשמחה שלנו להיות חברת השמה שאנשים נהנים להיות חלק מעשייתה – כלקוחותינו, מועמדינו ועובדינו.

גם כיום, כוחנו אינו בהיותנו חברה גדולה המטפלת במאות תפקידים. אנחנו חברת השמה בסגנון בוטיק אשר מאפשר לנו התייחסות אישית לכל לקוח ולכל מועמד, למידה של כל תפקיד, מענה ממוקד לדרישות בצד חשיבה מחוץ לקופסא מתוך בטחון מקצועי. השם שנבחר לחברה – Top-Pick – משמעותו "בחירה עילית".

אחד הלקוחות שלנו שלח לי את הקטע הזה שנלקח מהיצירה "הרימו את קורת הגג, נגרים" של ג'יי.ד. סלינג'ר כדי להמחיש את הערכתו לתמצית האנושית ולתפיסה המקצועית שבבסיס עבודתנו:

הדוכס מוּ מסין אמר לפּוֹ-לוֹ: "אתה כבר בא בימים. האם יש במשפחתך אדם שאוכל להעסיקו כאחראי על סוסי במקומך?" ענה לו פּוֹ-לוֹ: "סוס טוב ייבחר על פי מבנהו הכללי ומראהו, אבל סוס עילאי – כזה שאינו מעלה אבק ואינו משאיר עקבות – הוא משהו חולף וערטילאי, חמקמק כאוויר פסגות. כשרונותיהם של בני אדם מצויים בדרך כלל במישור נמוך יותר: הם מסוגלים להבחין בסוס טוב הנקרה בדרכם, אבל לא בסוס עילאי. אבל יש לי חבר בשם צ"יו-פאנג קאו, רוכל של חומרי הסקה וירקות, ובענייני סוסים, חוכמתו אינה נופלת משלי, אנא קרא לו."

הדוכס מו עשה כן, ואחר כך שלח את האיש לחפש סוס. כעבור שלושה חודשים הוא שב מדרכו ובישר שמצא סוס. "הוא נמצא עתה בשאצ'יו," הוסיף. "איזה מין סוס הוא זה?" שאל הדוכס. "הו, זוהי סוסה אפורה," הייתה תשובה. אבל כשמישהו נשלח להביאה היא התגלתה כסיח שחור כפחם! מאוכזב מאד, שלח הדוכס לקרוא לפו-לו. "החבר הזה שלך," הוא אמר, "שאותו שלחתי לחפש לי סוס, בלבל לגמרי את כל העניין.
הוא אינו מסוגל אפילו להבחין בצבעו של בעל חיים או במינו! מה הוא כבר יכול לדעת על סוסים?" פו-לו פלט אנחה של שביעות רצון. "עד כדי כך הוא הגיע?" קרא. "אם כך הוא עולה עלי עשרת מונים. אין מה להשוות בינינו. הוא קאו, רואה לנגד עיניו את המנגנון הרוחני. הוא שם לב לעיקר ושוכח את הפרטים הטפלים. הוא כל כך מרוכז בתכונות הפנימיות שהוא אינו מבחין בחיצוניות. הוא רואה את מה שהוא רוצה לראות. הוא מתבונן בדברים שמן הראוי להתבונן בהם, ומתעלם מאלה שאין צורך לבדוק אותם. כה נבון הוא שיפוטו של קאו בסוסים, עד כי יש ביכולתו לשפוט דברים חשובים יותר מסוסים."
כאשר הגיע הסוס הוא אכן התגלה כבעל חיים עילאי.

זוהי המחמאה הטובה ביותר שקבלנו אי-פעם מלקוח, ובדיעבד היא מבטאת גם את משמעות השם שבחרנו לחברה:
Top-Pick כלומר "בחירה עילית".