ניסיון בניהול משאבי אנוש
הבנה עמוקה של צרכי הלקוחות

אודות TOP-PICK

מעל 20 שנות ניסיון באיתור, גיוס והשמה של מועמדים – מבטיחות שפע ידע ומומחיות כמו גם שרות מקצועי באיכות הגבוהה ביותר. "טופ-פיק" רואה עצמה כשותף אסטרטגי, עמית מקצועי לארגון, ושואפת ליצור ולקיים מערכות יחסים ארוכות טווח עם לקוחותיה תוך התבססות על אינטרס משותף:  הבאת האנשים הטובים ביותר לארגון. השמה מוצלחת, מבחינתנו, אינה רק בקליטת העובד אלא בעובדה שהעובד נשאר, מתאים לחזון החברה, מתפתח בארגון ותורם להצלחתו העסקית.

חרטנו על דגלנו את הערכים הבאים:

מקצועיות

מצוינות

יושרה

אנושיות

דיסקטיות

חדשנות

אנו מתמחים במתן פתרונות איתור, סינון וגיוס המועמדים המתאימים ביותר למחלקות והדרגים השונים בארגון, תוך ראיה כוללת של המערכת ומיקומו, כמו גם משמעותו, של התפקיד הנדרש בתפקוד הכולל של המערכת.
בין היתר, אנחנו עוסקים בסורסינג (Sourcing) פעיל ברשתות חברתיות כמו LinkedIn ו-Facebook. הסתכלות החברה הינה ארוכת טווח ומטרתה לייצר אסטרטגיית גיוס, בניית חוויית מועמד מנצחת, קידום מיתוג המעסיק, בניית מקורות גיוס לטווח ארוך, סגמנטציה וניהול קהילות מועמדים.
בין לקוחותינו חברות הייטק וסטארט-אפ, טכנולוגיה, פרויקטים, תעשיה, מיכשור רפואי, פארמה, ביוטק, פודטק.

תהליך העבודה

תהליך העבודה בחברתנו מתחיל בפנייה של לקוח לסיוע באיוש משרה או מישרות שהוא נדרש להן. מנהלת הלקוח תקבל פנייה זו תוך חידוד כל היבטי התפקיד, על הכישורים המקצועיים הנדרשים, ההשכלה ושנות הניסיון, שפות, היבטי האישיות והכישורים "הרכים" לתפקיד, מיקומו בהיררכיה, התאמה לממונה הישיר ולצוות, מידת הדיסקרטיות הנדרשת וכד'.
השלב הבא אחרי הבנת התפקיד על היבטיו הוא פרסום המשרה באתרים השונים וברשתות החברתיות, עבודת מידענות וחיפוש אקטיבי ע"י יועצת סורסינג מיומנת והפעלת קשרינו שנבנו במהלך השנים עם מועמדים.
לאחר מכן פנייה אישית אל המועמדים שנבחרו אחרי סינון מדוקדק וקבלת הסכמתם להיכנס לתהליך אחרי בדיקה ראשונית של התאמתם. בהמשך, בדיקה מעמיקה יותר בראיון אישי ובמידה ויש התאמה – העברת חוות-דעת ללקוח הכוללת, מלבד התאמתו המקצועית, גם את זו האישיותית.
אנו מלווים את התהליך לכל אורכו, הן מול הלקוח והן מול המועמד תוך הקפדה על שיח מכבד, דיסקרטיות ואמינות.